KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13976081
nr 1397 6081
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, "Rotnäs Gård, Värmland". Olja på duk, 62x50, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:58:36
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth